Облік алкогольної продукції в 1С: вивантаження документа «Товарно-транспортна накладна» в Medoc
  • 23.04.2020

Облік алкогольної продукції в 1С: вивантаження документа «Товарно-транспортна накладна» в Medoc

З 04.11.2016 р набула чинності Постанова Кабміну України № 864 «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв». Згідно з новими правилами будь-яке відвантаження алкогольної продукції з акцизного складу, а також її перевезення автомобільним транспортом в межах України, може здійснюватися тільки після реєстрації товарно-транспортних накладних в Єдиному реєстрі ТТН. Адмініструючим суб'єктом реєстру призначена Державна фіскальна служба.

Ця Постанова безпосередньо торкнулося всіх підприємств, які займаються виробництвом, транспортуванням, складуванням та продажем алкогольної продукції, а це лікеро-горілчані заводи, логістичні компанії, готелі, ресторани, продуктові магазини і т.д.

Єдиний реєстр ТТН і 1С, або що не врахували розробники

Безумовно, розробники спеціалізованого програмного забезпечення швидко відреагували на зміни. Наприклад, програмісти лідируючого ПО для електронного документообігу «Medoc» створили модулі, які дозволяють повноцінно працювати з товарно-транспортними накладними, а також вивантажувати документи до Єдиного Реєстру. Функціональні можливості програми включають в себе виписку ТТН, їх заповнення, копіювання і безпосередньо реєстрацію. Розробники навіть подбали про виписку 4-х примірників ТТН, як того вимагають законодавчі норми. 

При цьому «ахіллесовою п'ятою» процесу залишався експорт товарно-транспортних накладних з «1С: Підприємство» в «Медок». Більшість компаній галузі ведуть облік алкогольної продукції саме в 1С, і неможливість взаємодії цих програм істотно ускладнювала процес відправки ТТН. У цьому випадку дані доводилося вводити вручну, що тягло за собою істотні витрати часу і збільшений ризик введення з помилками.

Як оптимізувати оперативний облік в 1С

У листопаді 2016 року спеціалістами IT4B був розроблений модуль, за допомогою якого забезпечується формування та вивантаження ТТН з облікових систем на базі 1С в «M.E.Doc». Накладні вивантажуються в форматі xml-файлу і повністю відповідають законодавчо затвердженим формам. Розробка дозволяє максимально спростити процес формування і вивантаження ТТН з 1С в «Медок», зводячи тимчасові витрати до мінімуму.

Модуль працює з трьома найбільш популярними конфігураціями програми:

  • 1С: Бухгалтерія;
  • 1С: Управління торговим підприємством;
  • 1С: Управління виробничим підприємством.

Як вивантажити ТТН із1С в «Медок» за 4 кроки

Процес формування і вивантаження ТТН для подання до Державної фіскальної служби наступний:

Крок 1. В обліковій системі «1С: Підприємство 8» сформуйте документ «Реалізація товарів і послуг» та внесіть в нього всі необхідні дані, включаючи інформацію в закладках «Додатково» і «Друк».

 

1.jpg
2.jpg


Заповнивши всі поля, запустіть процес формування xml-файлу з даними ТТН, натиснувши на кнопку «Друк» в правому нижньому кутку вікна і вибравши відповідний документ. 3.jpg

Крок 2. Вкажіть папку, в якій необхідно зберегти товарно-транспортну накладну.

 


4.jpg

Зверніть увагу, що під час вивантаження ТТН ім'я файлу генерується автоматично з можливістю подальшої зміни. 5.png

Крок 3. Далі імпортуйте збережений файл в програму «Medoc». 6.jpg
7.jpg

Крок 4. Надішліть готову, заповнену ТТН з «Медок» в Державну фіскальну службу.

IT4B – це команда фахівців з великим досвідом впровадження та супроводу платформи «1С: Підприємство». Компетентність, відповідальність і постійний професійний ріст дозволяють нам швидко знаходити ефективні рішення для будь-яких завдань, що виходять за рамки стандартних можливостей програмного забезпечення.

Хочете автоматизувати процес обліку? Оптимізувати робочий час співробітників і мінімізувати ризики? IT4B готові допомогти вашому бізнесу зростати і розвиватися!

Повернення до списку